pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 2102129-0,42%
Sakarya
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

En Çok Ataması Yapılan 2 Yıllık Sağlık Bölümleri
36 okunma

En Çok Ataması Yapılan 2 Yıllık Sağlık Bölümleri

ABONE OL
Haziran 11, 2024 06:41
En Çok Ataması Yapılan 2 Yıllık Sağlık Bölümleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

En Çok Ataması Yapılan 2 Yıllık Sağlık Bölümleri

2 Yıllık Sağlık Bölümleri İşte en çok atama yapılan sağlık meslekleri.

Tıbbi Sekreter:

Tıbbi sekreterler, sağlık kurumlarında hastaların kayıt işlemlerini, tıbbi raporları ve dosyaları düzenlemeyi ve diğer idari görevleri yerine getiren sağlık profesyonelleridir.

Anestezi Teknikeri:

Anestezi teknikerleri, ameliyat sırasında anestezi uygulamak ve hasta güvenliğini sağlamakla görevli sağlık çalışanlarıdır. Anestezi sırasında hastaların durumunu izlerler.

Röntgen Teknikeri:

Röntgen teknikerleri, tıbbi görüntüleme ve teşhis için röntgen cihazlarını kullanır. Hastaların röntgen film ve görüntülerini çekerler ve uzmanlara sunarlar.

Laboratuvar Teknikeri:

Laboratuvar teknikerleri, tıbbi testler yapar, numuneleri analiz eder ve sonuçları kaydeder. Bu sonuçlar hastaların teşhis ve tedavisi için önemlidir.

İlk ve Acil Yardım (ATT – Paramedik) Teknikeri:

İlk ve Acil Yardım teknikerleri, acil tıbbi müdahalelerde bulunan ve hastaların hayatlarını kurtarmak için acil durumlarda hızlı bir şekilde müdahale eden sağlık profesyonelleridir.

Eczane Teknikeri:

Eczane teknikerleri, ilaçların hazırlanması, depolanması ve hastalara verilmesi konusunda eczacılara yardımcı olan sağlık çalışanlarıdır.

Geleceği Parlak 2 Yıllık Sağlık Bölümleri Nelerdir?

İşte, geleceği parlak ve popüler 2 yıllık sağlık bölümleri..

Fizyoterapi (Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon):

Fizyoterapi bölümü, hastaların fiziksel fonksiyonlarını iyileştirmek ve rehabilitasyonlarını sağlamak amacıyla fiziksel egzersiz, manuel terapi ve diğer yöntemleri kullanmayı öğretir. Yaşlanan nüfus ve spor yaralanmalarının artması nedeniyle bu alana olan talep giderek artmaktadır.

Acil Durum ve Afet Yönetimi:

Bu bölüm, afetler, acil durumlar ve felaketlerle başa çıkmak için gerekli becerileri öğretir. Doğal afetlerin ve acil durumların sıkça yaşandığı bölgelerde bu alanın uzmanlarına büyük ihtiyaç vardır.

Ağız ve Diş Sağlığı (Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği):

Ağız ve diş sağlığı bölümü, diş sağlığı bakımı ve hijyenini öğretir. Diş sağlığı hizmetlerine olan talep sürekli olarak artmaktadır, bu nedenle mezunlar için iş olanakları genişlemektedir.

Anestezi (Anesteziyoloji ve Reanimasyon):

Anestezi bölümü, cerrahi işlemler sırasında hastaların ağrı ve rahatsızlık yaşamadan uyutulmasına yardımcı olan profesyoneller yetiştirir. Cerrahi prosedürlerin artmasıyla, anestezi uzmanlarına olan talep artmaktadır.

Eczane Hizmetleri (Eczacılık Teknikerliği):

Eczane hizmetleri bölümü, ilaçların hazırlanması, depolanması ve hastalara verilmesi konusunda eğitim verir. Sağlık sektöründe ilaçlara olan ihtiyaç devam ediyor ve bu alanda uzmanlara ihtiyaç her zaman yüksektir.

Elektronörofizyoloji:

Bu bölüm, nörolojik hastalıkların tanısı ve tedavisi için elektrofizyolojik testlerin kullanılmasını öğretir. Nörolojik hastalıkların sıklığı arttıkça, bu alana olan talep de artmaktadır.

Ortopedik Protez ve Ortez (Ortopedik Protez ve Ortez Teknikerliği):

Bu bölüm, fiziksel engelli bireylere protez ve ortez cihazları yapma ve uygulama konusunda eğitim verir. Yaşlanan nüfusla birlikte bu alana olan talep artmaktadır.

Bu bölümler, sağlık sektöründe iş olanakları sunan ve gelecekteki potansiyel talebi karşılayacak alanlardır. Hangi bölümün sizin ilgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerinize daha uygun olduğunu belirlemek için ilgili programların içeriğini ve iş fırsatlarını araştırmanız önemlidir.

2 yıllık sağlık bölümleri en çok atanan

En iyi ataması olan ön lisans (2 yıllık) bölümler listesini sizler için hazırladım. Veriler güncel olup 2023, 2022 yılından alınmıştır. İşte o bölümler aşağıda listelenmiştir:

Ön Lisans (2 yıllık)

 • Bahçe Tarımı
 • Ortopedik Protez ve Ortez
 • Tarla Bitkileri
 • Diş Protez
 • Çevre Sağlığı Bölümü
 • Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Bölümü
 • Çevre Sağlığı/Çevre Kontrol ve Koruma
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
 • Evde Hasta Bakımı
 • Sulama Teknolojisi
 • Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü
 • Tapu ve Kadastro Bölümü
 • Anestezi Teknikeri

En az 10 karakter gerekli