pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 2102129-0,42%
Sakarya
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Klavye Tuşları Farklı Yazıyor [Çözümü]
97 okunma

Klavye Tuşları Farklı Yazıyor [Çözümü]

ABONE OL
Haziran 4, 2024 09:06
Klavye Tuşları Farklı Yazıyor [Çözümü]
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Klavye Tuşları Farklı Yazıyor [Çözümü]

Klavye Tuşları Farklı Yazıyor,Laptop veya masaüstü klavye tuşlarına basınca farklı yazıyorsa, değişik harfler çıkıyorsa veya yanlış yazıyorsa çözümü için bir kaç yöntem denemeniz gerekir. Bu durumun çözümü donanım kaynaklı değilse oldukça basittir.

Klavye tuşlarına basınca farklı harflerin çıkması, “ç” harfine basınca “.” çıkıyorsa, “ş” ve “ü” gibi Türkçe harflere basınca farklı semboller yazıyorsa, harflere basınca rakamlar çıkıyorsa, kısaca klavyeniz yanlış yazıyorsa aşağıdaki yöntemleri sırasıyla deneyiniz.

“Klavye Farklı Yazıyor” Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

  1. Laptop klavyesi yanlış yazıyorsa; “FN” ve “Num Lock” tuşlarına aynı anda basın. Bazı laptoplarda “windows tuşu” ve “Num Lock” tuşuna basmak gerekiyor.
  2. Klavye dilleri arasında (EN ve TR gibi) geçiş yapmak için “alt” ve “shift” tuşuna aynı anda basın ve klavyenizi kontrol edin.
  3. Klavye tipleri arasında (F ve Q klavye gibi) geçiş yapmak için “ctrl” ve “alt” tuşuna aynı anda basın klavyenizi kontrol edin.
  4. Klavyeyi resetlemek için sağ alttaki “Alt Gr” ve “FN” tuşuna 1 kere basın ve ardından “FN” ve “DEL” tuşuna basılı tutup bekleyin, klavyenin ışığı yanıp sönünce resetleniyor ve ayarları başa dönüyor.
  5. Restoro PC Repair Tool diye bir program var. Google’dan aratıp indirebilirsiniz. Bazı kişiler bu program ile çözüme kavuşmuş.
  6. Denetim masasından klavye bölümüne girin. Klavyenizi bulup sağ tıklayın ve donanımı kaldırın. Bilgisayarı yeniden başlatın ve windows’un klavyenizi tekrar yüklemesini bekleyin.
  7. Eğer sorun düzelmezse klavye tuşlarının arasına sıvı veya pislik girip girmediğini kontrol edin. Sorununuz donanım kaynaklı olabilir. Bazen ctrl gibi tuşlar takılı kalıyor bu nedenle klavye yanlış yazabiliyor.

En az 10 karakter gerekli