pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21106810,50%
Sakarya
31°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
En güzel resimli, dualı, sözlü ve anlamlı Cuma Mesajları güzel anlamlı resimli cuma mesajları,anlamlı cuma mesajları
1155 okunma

En güzel resimli, dualı, sözlü ve anlamlı Cuma Mesajları güzel anlamlı resimli cuma mesajları,anlamlı cuma mesajları

ABONE OL
Mayıs 28, 2024 05:15
En güzel resimli, dualı, sözlü ve anlamlı Cuma Mesajları güzel anlamlı resimli cuma mesajları,anlamlı cuma mesajları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her hafta Cuma günü Müslümanlar için çok önemli bir gün olarak hatta bir bayram olarak değerlendirilerek buna göre hareket edilir. Cuma günleri hatta Perşembe akşamından itibaren insanlar birbirlerine en güzel resimli, dualı, sözlü ve anlamlı hayırlı Cuma Mesajları paylaşabilmek için adeta yarışırlar ve mesajları araştırmaya başlarlar.

HAYIRLI CUMALAR 

Allah’u Teala şöyle buyurur: insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Hiçbir babanın çocuğuna, hiçbir çocuğun da babasına fayda veremeyeceği günden korkun! Şüphesiz Allah’ın vaadi gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın.”
(Lokmân, 31/33.) Hayırlı Cumalar Dilerim

 

CUMA DUASI: Rabbim bizi Hesabı kolay olanlardan ve kitabı sağ tarafından verilip, sevinç içerisinde Cennete gidenlerden eyle.

 

”Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir.” (A‘râf Sûresi 199.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

 

Onlar bollukta ve darlıkta sarfederler, öfkelerini yenerler, insanların kusurlarını affederler. Allah iyilik yapanları sever. (Ali İmran suresi 134.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

 

“Bağışla ve merhamet et Rabbim! Sen merhametlilerin en iyisisin. (Müminun:118)

Cumanız mübarek olsun,
Akibetiniz cennet olsun,
Selam ve dua ile…

Rasûlullah S.A.V şöyle buyurdu:

بِسْــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
وَاِذَا ق۪يلَ لَهُمْ تَعَالَوْا اِلٰى مَٓا اَنْزَلَ اللّٰهُ وَاِلَى الرَّسُولِ رَاَيْتَ الْمُنَافِق۪ينَ يَصُدُّونَ عَنْكَ صُدُودًاۚ!
“Münafıklara, ‘Allah’ın indirdiğine ve Peygambere gelin!’ dendiği zaman, onların senden büsbütün uzaklaştıklarını görürsün!” (Nisâ 61) Hayırlı Cûm’â lar…

“İnsanın yediği şeylerin en güzeli, kendi kazancından olandır.” (Nesâî, Büyû’, 1) Hayırlı Cuma’lar…

 

(Ey insanlar!) Sizi birbiriniz için imtihan aracı kıldık. (Bakalım) sabredecek misiniz? Rabbin, hakkıyla görendir. (Furkan Suresi 20.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

Allahım, Ailemize aklımıza ilim ve hikmet; fikrimize feraset ve basiret; bedenimize sıhhat ve afiyet; ruhumuza, da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Cumamız mübarek olsun

 

 

Kim ki, malında veya bedeninde bir musibete uğrar da bunu giz­ler ve insanlara yakınmazsa onu affetmek Allah üzerine bir hak olur. Hayırlı Cuma’lar…

 

Allah’ım! Senden işlerimizde sebat, doğru yolunda kararlılık talep ediyoruz. Nimetlerine şükretmeyi ve sana ibadetin en güzeline bizleri muvaffak kılmanı talep ediyoruz. Selim bir kalp, doğru bir dil, istikamet üzere bir ahlak istiyoruz. Ya Rab, Hakkımızda hayırlı olanı talep ediyoruz. Şerlerden sana sığınıyoruz. Şüphesiz ki, sen gizli ve aşikar her şeyi en iyi bilensin. Bizi bize bırakma, bizleri affetmeni niyaz ediyoruz. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN.

 

 

Resûl-i Ekrem (s.a.s) şöyle buyurdu: “Müminlerin en akıllıları, ölümü en çok hatırlayanlar ve ölümden sonrası için en güzel şekilde hazırlananlardır.”( İbn Mâce, Zühd, 31.) Hayırlı Cumalar

 

“Nihayet onlardan birine ölüm gelip çatınca, ‘Rabbim! Beni geri gönder de, geride bıraktığım dünyada iyi işler yapayım’ der. Hayır! Onun söylediği bu söz, boş laftan ibarettir…”(Mü’minûn, 23/99, 100.)
“O gün, onların ağızlarını mühürleriz; yapmış olduklarını elleri bize anlatır, ayakları da şahitlik eder.”(Yâsîn, 36/65)
Oku şimdi amel defterini! Bugün sana hesap sorucu olarak kendi nefsin yeter!”[İsrâ, 17/14.) Cumanız Mübarek Olsun

 

Nereye baktığınız o kadar önemli değil,
Oraya nasıl baktığınız önemlidir…
Çünkü hayat niyete göre şekillenir.
Herkes hayata kendi yürek penceresinden bakar ve baktığı yerde olanı değil,
sadece görmek istediğini görür…MEVLÂNA       Hayırlı Cumalar

 

 

Kim ki, malında veya bedeninde bir musibete uğrar da bunu giz­ler ve insanlara yakınmazsa onu affetmek Allah üzerine bir hak olur. Hayırlı Cuma’lar…

Allah’ım! Ailemize aklımıza ilim ve hikmet; fikrimize feraset ve basiret; bedenimize sıhhat ve afiyet; ruhumuza, da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Cumamız mübarek olsun

 

(Ey insanlar!) Sizi birbiriniz için imtihan aracı kıldık. (Bakalım) sabredecek misiniz? Rabbin, hakkıyla görendir. (Furkan Suresi 20.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

 

Hazreti Allah ‎ﷻ ;
Sizi, Ehlinizi, Çoluk Çocuğunuzu,
Tüm Sevdiklerinizi, son nefese kadar son nefes dahil her nefeste Îmânı hakîkî sahibi olarak, istikamet üzere bulunarak, dünya ve ahirette Mevlamızın lütfuna, keremine, fazlına, rahmeti azîmesine, berekâtı kesîresine, Envârı Ğafîresine, rızasına, maddi ve manevi nusret ve inayetine mazhar kıldığı, hıfzu himaye buyurduğu, razı ve memnun olduğu niyetlerde, amellerde, gayretlerde, hizmetlerde muvaffak kıldığı,Cennet ve Cemali İlahîsine nail eylediği hikmet ehli kıldığı, bahtiyar kullarından eylesin.

Habib’i edibi Muhammed Mustafa’nın ‎ﷺ gerçek manada ümmeti olmaya muvaffak eylesin

Selam Ve Duâ İle.  Cumamız Mübarek Olsun.

 

 

“Bilmek başka, bulmak başka, olmak başka.”
(Hz. Mevlana)     Hayırlı Cumalar…

 

 

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun…

Aklı, gönlü, dili ve ameli birbirinden kopmamış, darmadağın olmamış hayatlar lütfetsin Rabbimiz hepimize…

Hayırlı Cumalar.

 

“Ey benim güzel Allah’ım;
Sonunu bilmediğim yollarda, omuzlarıma ağır gelen imtihanlarda,
Ve şu kocaman dünyada yalnızca Sana güveniyorum.
Vardır bir sebebi diye sabrettiğim ne varsa hayırlara çıkar Allah’ım..” Hayırlı Cumalar

 

 

Allah’ım… Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat… Hayırlı Cumalar…

 

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahibimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

 

Ey Allah”ım aklımızı senin yolunda, nefsimize ve şeytana mağlup etme… Kalplerimizi islam nuruyla bertaraf et ve günahlarımızı bağışla.. Amin! Hayırlı Cumalar.

 

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

 

 

Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun. Bizlere esenlik versin. Selam ve DUA ile … Hayırlı Cumalar.

 

 

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.