pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 32,2161 0.1%
EURO 35,0517 0.52%
ALTIN 2.443,17-0,74
BITCOIN 2242571-0,58%
Sakarya
22°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Dünya Kadınlar Günü En güzel, anlamlı, duygusal ve resimli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları sözleri 2024
651 okunma

Dünya Kadınlar Günü En güzel, anlamlı, duygusal ve resimli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları sözleri 2024

Dünya Kadınlar Günüya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.

ABONE OL
Mayıs 22, 2024 12:53
Dünya Kadınlar Günü En güzel, anlamlı, duygusal ve resimli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları sözleri 2024
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya Kadınlar Günü En güzel, anlamlı, duygusal ve resimli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları sözleri 2024

Dünya Kadınlar Günüya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.

8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000’i aşkın kişi katıldı.

26 – 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın “Internationaler Frauentag” (International Women’s Day – Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

İlk yıllarda belli bir tarih saptanmamıştı fakat her zaman ilkbaharda anılıyordu. Tarihin 8 Mart olarak saptanışı 1921’de Moskova’da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı’nda (3. Enternasyonal Komünist Partiler Toplantısı) gerçekleşti. Adı da “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak belirlendi. Birinci ve İkinci Dünya Savaşı yılları arasında bazı ülkelerde anılması yasaklanan Dünya Kadınlar Günü, 1960’lı yılların sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nde de anmaya başlanmasıyla daha güçlü bir şekilde gündeme geldi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 16 Aralık 1977tarihinde 8 Mart’ın “Dünya Kadınlar Günü” olarak anılmasını kabul etti. Birleşmiş Milletler’in sitesinde günün tarihine ilişkin bölümde, kutlamanın New York’ta ölen işçilerin anısına yapıldığı yazılmamıştır.

Kaynak: Vikipedi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü her yıl tüm dünyada kutlanıyor. Bu özel gün insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılıyor. Çevrenizdeki kadınların bu özel gününü kutlamanız için en güzel Kadınlar Günü mesajları ve sözlerini derledik.

EN GÜZEL 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler. Kadınlar Günü’n Kutlu Olsun!

Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum. Kadınlar Günü’n Kutlu Olsun!

Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözler, uzun, kısa, öz, anlamlı en güzel Kadınlar Günü mesajları! - Resim : 1

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözler, uzun, kısa, öz, anlamlı en güzel Kadınlar Günü mesajları! - Resim : 2

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Kadınlar insanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü‘nüz kutlu olsun.

Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel kadınına… Kadınlar Günün Kutlu olsun…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözler, uzun, kısa, öz, anlamlı en güzel Kadınlar Günü mesajları! - Resim : 3

8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözler, uzun, kısa, öz, anlamlı en güzel Kadınlar Günü mesajları! - Resim : 4

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan… Bil ki unutulmadın…Kadınlar Günü’n Kutlu Olsun!

Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar Günü’n Kutlu Olsun!

Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar Günü‘n Kutlu Olsun!

Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep senin canım… Kadınlar Günü’n Kutlu Olsun!

Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz… Kimi gülüyor, kimi ağlıyor… Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O”da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözler, uzun, kısa, öz, anlamlı en güzel Kadınlar Günü mesajları! - Resim : 5

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar Günü’n Kutlu Olsun!

Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar… Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun…

Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Kadın bir gün değil her gün hatırlanmalıdır; kadınlar günümüz umutla dolu yarınlara olsun…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözler, uzun, kısa, öz, anlamlı en güzel Kadınlar Günü mesajları! - Resim : 6

Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Kadına saygılı ol!

Kadına şiddetin olmadığı, kadınların da erkekler kadar özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğimle…

Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözler, uzun, kısa, öz, anlamlı en güzel Kadınlar Günü mesajları! - Resim : 7

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü”nü kutluyorum.

– Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun

 

– 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

 

– “Kadınlar ile ilgili yapılabilecek üç şey vardır. Onu sevebilir, onun için acı çekebilir ya da onu edebiyata çevirebilirsin.” Henry Miller

 

– “Kadınların siyasal güçleri yoktur sözde; oysa akıllı kadınlar, aptal kocalarını hiç güçlük çekmeden parlamentoya sokar, hatta bakan koltuklarına oturturlar.” Bernard Shaw

 

– “Bir kadın olarak kentim yok. Bir kadın olarak kentim tüm dünya..” Virginia Woolf

 

– Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun…

 

– 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

 

– Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır.

 

– Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

 

– Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun

 

– Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

 

– Kadına şiddetin olmadığı, kadınlarında erkekler kadar özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğimle…

 

– Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

 

– Her zaman ne istediğini bilen, erkeğinin ardında ona destek veren, çocuklarının başında koruyup kollayan kadınlar… Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun…

 

– Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

 

– “Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir.” Mustafa Kemal Atatürk

 

– Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır.

 

– 8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

 

– Saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

 

– Bütün kadınların eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

 

– Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyorum.

 

Kadınlar Günü sözleri ve mesajları 2022: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sözleri! En iyi, güzel, duygusal, anlamlı ve etkili Dünya Kadınlar Günü sözleri!

 

– “Dünyayı kadınlar yönetiyor olsaydı hiç savaş yaşanmazdı ancak 28 günde bir derin müzakereler yaşanırdı.” Robin Williams

 

– Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm kadınlar 8 Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

 

– Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır.) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının gününü kutlarım.

 

– “Sevmekte kadınlar profesyonel, erkekler ise amatördür.” Francois Truffaut

 

– Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

 

– “Bir kadın hak ettiği yaştadır.” Coco Chanel

 

– “Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!” Mustafa Kemal Atatürk

 

– “Dünyada her şey kadının eseridir.” Mustafa Kemal Atatürk

 

– Kadın bir gün değil her gün hatırlanmalıdır; kadınlar günümüz umutla dolu yarınlara olsun… Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Kadına saygılı ol!

 

– Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın dünya kadınlar günü kutlu olsun

 

– Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü”nü kutluyorum.

 

– Baş tacı kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum

 

– Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

 

Kadınlar Günü sözleri ve mesajları 2022: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sözleri! En iyi, güzel, duygusal, anlamlı ve etkili Dünya Kadınlar Günü sözleri!

 

– “Bir kadına yapamayacağı her şeyi söylemek, ona ne yapabileceğini söylemektir.” –İspanyol Atasözü

 

– “İyi davranışlı kadın nadir olarak tarih yazar.” -Eleanor Roosevelt

 

– “Bu hayata, onu yaşayacak kadar güçlü olduğun için verildi.” -Bilinmeyen

 

– Bir şövalye aramıyordu. Bir kılıç arıyordu. ” -Atticus

 

– Her şeyden önce, hayatınızın kahramanı olun. Kurban değil. ” -Nora Ephron

 

– “Kızlar asla akıllı olmaktan korkmamalı.” -Emma Watson

 

– “Büyüleyici bir kadın kalabalığı takip etmez; kendisidir. ” -Loretta Young

 

– “Kadınlar dünyadaki kullanılmayan en büyük yetenek rezervuarıdır.” – Hillary Clinton

 

– “Bir kadının sahip olabileceği en iyi koruma cesarettir.” –Elizabeth Cady Stanton

 

– “Kadının olduğu yerde sihir vardır.” –Ntozake Shange

 

– “Bilginiz varsa, bırakın başkalarının mumlarını yakmasına izin verin.” -Margaret Fuller

 

– “Hayalleri olan küçük kızlar vizyon sahibi kadın olurlar.” -Bilinmeyen.

 

– “Hayat zor sevgilim, ama sen de öylesin.” –Stephanie Bennett-Henry

 

– “Güçlü bir kadın, gözünde bir meydan okuma gibi görünüyor ve ona göz kırpıyor.” -Gina Carey

 

– “Sustuğumuzda sesimizin önemini anlıyoruz.” –Malala Yousafzai

 

– “Bazen kadın olmak cesaret ister.” -Bilinmeyen

 

– “Başarılı bir kadın, başkalarının ona fırlattığı tuğlalarla sağlam bir temel oluşturabilen kişidir.” -Bilinmeyen

 

– Bir şeyin söylenmesini istiyorsanız, bir adama sorun. Bir şeyin yapılmasını istiyorsanız, bir kadına sorun. ” -Margaret Thatcher

 

– “Başkalarının ne düşündüğünü sürekli önemsiyorsan hayatın senin değil.” -Bilinmeyen

 

– “Bir hayalin varsa, onu hedef yap.” -Bilinmeyen

 

– “Bazen ejderhayı öldüren ve prensi kurtaran prensestir.” -Samuel Lowe

 

– “Tüm kurallara uyarsanız, tüm eğlenceyi kaçırırsınız.” -Katherine Hepburn

 

– “Yapacağına inandı ve yaptı.” -Bilinmeyen

 

– “Sesi olan bir kadın, tanımı gereği güçlü bir kadındır. Ancak bu sesi bulmak için arama yapmak oldukça zor olabilir. ” -Melinda Gates

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sözleri sevgiliye mesaj 2023 | Eşime 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları 2023

8 Mart Kadınlar Günü mesajları! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sözleri! Eşe kadınlar Günü mesajı! Anneye kadınlar günü mesajı

8 mart dünya kadınlar günü mesajları 8 mart dünya kadınlar günü mesajları resimli ingilizce dünya kadınlar günü mesajları 8 mart dünya kadınlar günü mesajları öğretmene rusça dünya kadınlar günü mesajları 8 mart dünya kadınlar günü mesajları pinterest sekiz mart dünya kadınlar günü mesajları atatürklü dünya kadınlar günü mesajları eşe 8 mart dünya kadınlar günü mesajları 8 mart dünya kadınlar günü mesajları uzun dünya kadınlar günü mesajı arkadaşa dünya kadınlar günü mesajı anneye dünya kadınlar günü mesajı ablaya dünya kadınlar günü mesajı anlamlı dünya kadınlar günü aşk mesajları dünya kadınlar günü anneye mesaj 8 mart dünya kadınlar günü mesajları arkadaşa 8 mart dünya kadınlar günü mesajları anneye 8 mart dünya kadınlar günü mesajları azerice anneye dünya kadınlar günü mesajları anneye 8 mart dünya kadınlar günü mesajları almanca dünya kadınlar günü kutlama mesajları anne için dünya kadınlar günü mesajları anlamlı dünya kadınlar günü mesajları 8 mart dünya kadınlar günü mesajları ablaya cumhurbaşkanı dünya kadınlar günü mesajı dünya kadınlar günü mesajları dini dünya kadınlar günü duygusal mesajlar 8 mart dünya kadınlar günü dini mesajları 8 mart dünya kadınlar günü sözleri dini dünya kadınlar günü dini sözleri 8 mart dünya kadınlar günü sözleri devrimci 8 mart dünya kadınlar günü mesajı arkadaşa dini dünya kadınlar günü mesajları 8 mart dünya devrimci kadınlar günü mesajları dünya kadınlar günü mesajları eşime dünya kadınlar günü mesajı eşe dünya kadınlar günü sözleri ekşi sözlük 8 mart dünya kadınlar günü mesajları eşime 8 mart dünya kadınlar günü mesajları eşe dünya emekçi kadınlar günü mesajları dünya emekçi kadınlar günü mesajı dünya emekçi kadınlar günü kutlama mesajları 8 mart dünya emekçi kadınlar günü mesajları emekçi dünya kadınlar günü mesajları 8 mart dünya emekçi kadınlar günü kutlama mesajları 8 mart dünya emekçi kadınlar günü resimli mesajları eşine 8 mart dünya kadınlar günü mesajları en güzel 8 mart dünya kadınlar günü mesajları dünya kadınlar günü sözleri kısa 8 mart dünya kadınlar günü mesajları kısa dünya kadınlar günü mesajları kısa dünya kadınlar günü resimli mesajları facebook paylaş 8 mart dünya kadınlar günü mesajı kısa 8 mart dünya kadınlar günü resimli mesajları facebook dünya kadınlar günü mesajları görseller dünya kadınlar günü mesajları gif dünya kadın girişimciler günü mesajları dünya kadınlar günü güzel mesajları dünya kadınlar günü güzel sözleri 8 mart dünya kadınlar günü mesajları görselleri 8 mart dünya kadınlar günü güzel mesajlar dünya kadınlar günü ile ilgili güzel mesajlar güzel dünya kadınlar günü mesajları dünya kadınlar hakları günü mesajları dünya kadın hakları günü mesajları dünya kadınlar günü hareketli mesajlar dunya kadin haklari gunu mesajlari dünya kadın hakları günü mesajları resimli dünya kadınlar hakları günü resimli mesajları dünya kadınlar günü mesajları ingilizce dünya kadınlar günü mesajı ingilizce dünya kadınlar günü için mesajlar dünya kadınlar günü kutlama mesajları ingilizce 8 mart dünya kadınlar günü mesajları ingilizce 8 mart dünya kadınlar günü kutlama mesajları ingilizce dünya kadınlar günü mesajı indir dünya kadınlar günü sözleri instagram dünya kadınlar günü için mesaj dünya kadınlar günü mesajları resimli ingilizce ingilizce 8 mart dünya kadınlar günü mesajları 8 mart dünya kadınlar günü resimli mesajları indir 8 mart dünya kadınlar günü mesajları indir doğum günü mesajları arkadaşa doğum günü mesajları uzun dünya kadınlar günü mesajları kürtçe dünya kadınlar günü mesajları komik dünya kadınlar günü mesajı kaynanaya dünya kadınlar günü kutlama mesajları dünya kadınlar günü kutlama mesajı kürtçe dünya kadınlar günü mesajları komik dünya kadınlar günü mesajları kurumsal dünya kadınlar günü mesajları kısa 8 mart dünya kadınlar günü mesajları kürtçe 8 mart dünya kadınlar günü mesajları 8 mart dünya kadınlar günü sözleri kısa mart dünya kadınlar günü mesajları dünya kadın mühendisler günü mesajları

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.