pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 2102878-0,29%
Sakarya
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

2024-2025 Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Karşılıksız Burslar
280 okunma

2024-2025 Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Karşılıksız Burslar

ABONE OL
Haziran 5, 2024 06:14
2024-2025 Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Karşılıksız Burslar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2024-2025 Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Karşılıksız Burslar

2024-2025 Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Karşılıksız Burslar, Öğrencilere Burs Veren Kurumlar Listesi, Yüzlerce Geri Ödemesiz Burs Veren Kurum Bu Yazımızda. Ülkemizde Maddi Durumu İye Olmayan Başarılı Üniversite Öğrencilerine, Ortaöğretim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren Yüzlerce Vakıf, Dernek, Şirket, Holding, Kurum Ve Kuruluş Bulunmaktadır.
Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı Veren İl Ve İlçe Belediyeleri Listesini Yazımızın İçinde Bulacaksınız.

Öğrencilere Karşılıksız Burs Veren Kurumlar Listesi 2024-2025

Kızılay Bursu
Kızılay Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılmaktadır.

Sütaş Eğitim Bursu
Sütaş Eğitim Bursu Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerindeki Başarılı Öğrencilere Yönelik Olarak Yılda Sekiz Ay Süre İle Verilir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınır.

Güriş Yamantürk Vakfı
Güriş Yamantürk Vakfı Bursları Öncelikle Şehit Ve Gazi Çocukları İle Ekonomik Desteğe İhtiyacı Olan Kız Öğrenciler Olmak Üzere: Güriş Grup Şirketlerinin İşyerlerinin Bulunduğu İllerde İkamet Eden Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Temmuz Ve Ağustos Aylarında Alınmaktadır.

Mehmet Esra Cansız Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Aydınlık Nesiller Derneği
Dernek Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Orhan Holding OEKV Orhan Eğitim Ve Kültür Vakfı
Vakıf Ortaöğretim, Yüksek Öğrenim (Ön Lisans Ve Lisans) Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Yapılmaktadır.

Bilim Ağacı Vakfı
Vakıf Ankara İlindeki Üniversitelerdeki Lisans Seviyesindeki Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Başka Bir Kurumdan Burs Alınabilir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu

Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu Öğrenci Bursları Başvuruları Kasım Ayı İçinde Alınmaktadır. Başvurular E-Devlet Sistemi Üzerinden Alınır. Kurum Lisans, Lisans Üstü, Doktora Ve Doktora Sonrası Bursu Vermektedir.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı
Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursları Sağlık Ve Sosyal Bilimler Alanında Öğrenim Gören Maddi Durumu İyi Olmayan Üniversite Öğrencilerine Verilir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınır.

GAEV Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı

GAEV Güler Ve Atila Erkut Eğitim Vakfı Bursları Maddi Durumu İyi Olmayan, Başarılı Lisans, Tezli Yüksek Lisans, Doktora Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Çağdaş Eğitim Vakfı

Çağdaş Eğitim Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan İstanbul İl Sınırlarında Okuyan (Vakıf Üniversiteleri İçin Yüzde Yüz Burslu) Başarılı Yüksek Öğretim Ve Orta Öğretim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır.

Türkiye Teknoloji Takımı T3 Vakfı

Türkiye Teknoloji Takımı Bursları Yükselen Yıldız, Eğitmen-Mentör Ve Özdemir Bayraktar Bursu Olarak Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim, Kasım Aylarında Alınmaktadır.

İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği
Dernek Üniversite Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınıyor.

BMC Gelecek Sensin Bursu
Şirket Belirlediği Üniversitelerdeki Belirlenen Bölümlerdeki Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular 1. Dönem Ocak, Şubat Ayında, İkinci Dönem Eylül, Ekim Ayında Alınıyor.

Bursa Belediyesi Burskoop
Bursa Belediyesi Kurduğu Eğitim Kooperatifi İle Üniversite Ve Meslek Lisesi Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Emine Ceren Özveri Eğitim Ve Dayanışma Vakfı
Emine Ceren Özveri Eğitim Ve Dayanışma Vakfı (Cerenler Vakfı) Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. 2023-2024 Döneminde Aylık 1.500 Türk Lirası Burs Verilecek. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Sağlıklı Yaşam Derneği SAYADER
Dernek Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik Ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinde Lisans Programlarında Öğrenim Gören Okulu İstanbul İlinde Bulunan Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Bir Adım Var Vakfı
Vakıf Üniversite Öğrencilerine 2022-2023 Dönemi İçin Yılda 12 Ay Süre İle Aylık 3 Bin Türk Lirası Burs Verecek. Başvurular Eylül Ayında Alınıyor.

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği
Dernek Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular E-Posta Yolu İle Ekim Ayında Alınıyor.

KHO 1992 Derneği
Kara Harp Okulu 1992 Mezunları Sosyal Yardımlaşma Derneği Üniversite Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınıyor.

İyilik Sağlık Vakfı
Burslar Öncelikli Olarak Sağlık Bilimleri Üniversitelerinde Ve Tıp Fakültelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere, Gerektiğinde İhtiyaç Sahibi İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Verilebilir.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

İstanbul Belediyesi Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı
Burslar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, İstanbul İlinde İkamet Eden Ön Lisans Yada Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Erciyes Organ Nakli Vakfı
Vakıf Devlet Üniversitelerinde Tıp, Sağlık Bilimleri Alanlarında Eğitim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvuralar Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır.

Anadolu Eğitim Kültür Ve Bilim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Reşha Vakfı
Vakıf Her Kademeden Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Elden Yada Posta Yolu Eylül Ayında İle Alınmaktadır.

NSK GROUP
NSK Group Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Başarı Bursu Ve Şirket Çalışanlarının Çocuklarına Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Bursları Vermektedir. Başvurular Kasım Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

DİTİB Diyanet İşleri Türk İslam Birliği

DİTİB Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Şahinkaya Vakfı
Vakfı Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Online Olarak Alınır.

DORÇE Prefabrik Yapı Ve İnşaat Sanayi
Şirket Yurt İçi Ve Yurt Dışında Öğrenim Gören Ön Lisans, Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ayında E-Posta Üzerinden Alınmaktadır.

Demirkent Vakfı
Vakıf Üniversitelerin Hukuk, Tarih, Ekonomi Ve İletişim Bölümlerinde Okuyan Öğrencilere Karşılıksız Burs Veriyor. Burslar Yılda 8 Ay Süre İle Ödeniyor.

TAREKSAV Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı
Vakıf Türkiye Sınırları İçinde Bulunan Üniversitelerin Her Hangi Birine Kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Burs Vermektedir.

Birlik Eğitim Sendikası

Birlik Eğitim-Sen Bursları Yüksek Öğretim Ön Lisans Ve Lisans İle Ortaöğretim Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Başvuruları Genellikle Kasım Ayında İlan Edilmektedir.

Umuda Koşanlar Derneği
Dernek Yurt İçinde İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ayında Alınıyor.

Ahbap Platformu Bursu

Ahbap Platformu Bursları Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ayında İlan Edilir.

Sabancı Vakfı

Sabancı Vakfı Karşılıksız Üniversiteye Giriş, Kalkınmada Öncelikli İller, Vista Ve Engelli Öğrenci Bursları Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Lokman Hekim Sağlık Vakfı
Vakıf Tıp Fakültesi Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Posta Yolu İle Alınmaktadır.

Füsun Sayek Derneği

Füsun Sayek Sağlık Ve Eğitim Geliştirme Derneği Bursları Örgün Eğitimde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Alınmaktadır.

Özler Vakfı

Özler Holding Özler Vakfı Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Belçika Diyanet Vakfı Bursu

Belçika Diyanet Vakfı Türkiye’deki Öğrencilere Yönelik Olarak Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Nef Vakfı

Nef Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Devlet Üniversitelerinin Lisans Ve Ön Lisans Bölümlerinde Örgün Eğitim Gören Yada Vakıf Ve Özel Üniversitelerde %100 Burslu Eğitim Alan Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

İslam Kalkınma Bankası Bursları

İslam Kalkınma Bankası Burs Başvuruları Genellikle Ocak Ve Şubat Aylarında Alınmaktadır. Kurum Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Ve Doktora Araştırma Programı Bursu Vermektedir.

Polimeks Holding

Polimeks Holding Bursları Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerine Verilmektedir. Başvurular Genellikle Ekim Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.

Şahinler Vakfı

Şahinler Holding Şahinler Vakfı Bursları Türkiye Sınırları İçerisindeki Lise Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

KEV Köksal Eğitim Vakfı

KEV Köksal Eğitim Vakfı Bursları 25 Yaşını Geçmemiş Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Limak Vakfı

Limak Vakfı Gülseren Özdemir Üstün Başarı Bursu Ve Türkiye’nin Mühendis Kızları Bursları Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Türkiye TURİNG Ve Otomobil Kurumu

Türkiye TURİNG Ve Otomobil Kurumu Bursları Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Ensar Vakfı

Ensar Vakfı Bursları Lisans Düzeyinde İstanbul İlinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yönelik Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursu

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursları Anne Yada Babası Hayatta Olmayan Maddi Durumu Yetersiz Olan Orta Öğretim, Yüksek Öğretim Ve Yabancı Uyruklu Yüksek Öğretim Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.

TÜRGEV Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı

TÜRGEV Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Kız Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Yurt Başvurusu Yapılırken Alınmaktadır. Başvuru Tarihleri Ağustos Ve Eylül Ayındadır.

Gübretaş Burs Başvurusu

Gübretaş Ziraat Fakülteleri Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Genellikle Kasım Ayında Alınmaktadır. Kurum Lisans, Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir.

Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı

Alarko Holding Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı Bursları Ortaöğretim Ve Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Çoğunlukla Ekim Ayında İlan Edilmektedir.

Bereket Vakfı

Bereket Vakfı Bursları Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Eti Holding

Eti Holding Bursları Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans, Master Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1-15 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınmaktadır. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenir.

Güney Eğitim Vakfı

Güney Eğitim Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Başaralı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1-30 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınır. Burs Yılda 10 Ay Süre İle Ödenmektedir.

Tekfen Vakfı

Tekfen Holding Tekfen Vakfı Bursları Grup Çalışanları Dışında İhtiyaç Sahibi Başarılı Lisans Öğrencilerine, Grup İçi Çalışan Çocuklarına Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

İTDV İsviçre Türk Diyanet Vakfı

İTDV İsviçre Türk Diyanet Vakfı Bursları Türkiye’deki Öğrencilere Yönelik Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Alınmaktadır.

Mustafa Hasanoğlu Vakfı

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursları Devlet Üniversitelerinde Okuyan Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular 15 Eylül- 15 Ekim Tarihleri Arasında Alınır.

Yarının Umutları Derneği

Yarının Umutları Derneği Bursları Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şubelerinin Bulunduğu İl Yada İlçelerde Öğrenim Gören Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Yağmur Damlası Derneği

Yağmur Damlası Derneği Bursları Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Özel Üniversite Ve Açık Öğretim Öğrencilerine Burs Verilmez. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Alınır.

Keleşoğlu Vakfı

Ahmet Ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Sema Yazar Vakfı

Sema Yazar Gençlik Vakfı Bursları Ankara İlinde Bulunan Belirlenen Devlet Üniversitelerinin Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

MEV Milli Eğitim Vakfı

MEV Milli Eğitim Vakfı Bursları Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Başarılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı İlkokul, Ortaokul Ve Lise İle Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrenim Gören Öğrencilere Verilmektedir. 12 Ay Süre İle Ödenen Burs Başvuruları Eylül Ayında Alınmaktadır.

Garip Ve Zeycan Yıldırım Vakfı

Garip Ve Zeycan Yıldırım Vakfı Bursları Maddi Durumu Yetersiz Olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Lisans, Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Rönesans Eğitim Vakfı

Rönesans Eğitim Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Başarılı Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

İş Dünyası Vakfı

İş Dünyası Vakfı Bursları Türkiye Sınırlarında Eğitim Gören Maddi Durumu Yetersiz Olan Lisans, Lisans Üstü Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular 15 Eylül – 15 Ekim Tarihleri Arasında Alınmaktadır.

Liay Vakfı

Liay Vakfı Bursları İstanbul İlinde Bulunan Devlet Üniversiteleri İle Özel Üniversitelerde Yüzde Yüz Burslu Okuyan Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı

Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı Bursları Türkiye Sınırları İçindeki Üniversitelerin Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Koloğlu Holding

Koloğlu Holding Bursları Üniversitelere Yerleştiği Puan Türüne Göre İlk Yirmi Binde Yer Alan Maddi Durumu Olmayan Öğrencilere Yüksek Başarı Bursu Ve Üniversitelerin Belirlenen Mühendislik Bölümlerinde Okuyan Öğrencilere (İlk 20 Bin İle 70 Bin Arası) Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Alınmaktadır.

Gülsan Eğitim Vakfı

Gülsan Holding Gülsan Eğitim Vakfı Bursları Türkiye’de Yüksek Öğrenim Gören Maddi Durumu Yeterli Olmayan Başaralı Lisans Ve Ön Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Atlas Vakfı

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı Bursları Sadece Üniversitelere Yeni Kayıt Olan Lisans, Yüksek Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı

TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

AHEV Vakfı

AHEV Ayşe Hatun Özen Eğitim Ve Dayanışma Vakfı Bursları Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Hazırlık Yada 1. Sınıfa Kayıt Yaptırmış Olan Tıp, Mühendislik, Hukuk, İlahiyat Yada Öğretmenlik Bölümlerinde Okuyan Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Çanakkale Ticaret Odası

Çanakkale Ticaret Odası Bursları Ailesi Odanın Faaliyet Alını İçinde Olan Devlet, Vakıf Ve Özel Üniversitelerde Tam Burslu Okuyan Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Genellikle Kasım Ayında Alınmaktadır.

Eget Vakfı

Eget Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Türkiye’de Öğrenim Gören Yüksek Öğrenim Tam Zamanlı Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Türk Loydu Vakfı

Türk Loydu Vakfı Bursları Belirli Bölümlerdeki Lisans, Lisans Üstü Ve Akademisyenlere Yöneliktir. Burslara Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ayında İlan Edilmektedir.

Nevvar Salih İşgören Vakfı

Nevvar Salih İşgören Vakfı Bursları İlkokul, Ortaokul, Lise, Yüksek Öğrenim Ve Şehit Ve Gazi Yakını Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.

Dent Group

Dent Group Öğrenci Bursları Diş Hekimliği Öğrencilerine Yönelik Verilmektedir. Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ayı İçinde İlan Edilmektedir.

Hayat Sağlık Vakfı

Hayat Sağlık Vakfı Ve Şubeleri Bursları İstanbul İlindeki Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Hazırlık Ve Birinci Sınıflarında Okuyan Öğrencilere Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Ekim Ve Kasım Aylarında İlan Edilmektedir.

Vehbi Koç Vakfı

Vehbi Koç Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Belirli Üniversitelerin Başarılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yüksek Öğrenim Bursu, Hemşirelik Bursu, Asistan Bursu, 17 Okul Başarı Bursu, Mesleki Eğitim Bursu, Akmed Bursu, Anamed Bursu, Koç Üniversitesi Bursu, Koç Okulu Bursu Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

M. İhsan Arslan Vakfı

M. İhsan Arslan Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Başarılı Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir.

ILPEACE Uluslararası Yaşam Ve Barış Derneği

ILPEACE Uluslararası Yaşam Ve Barış Derneği Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Burs Ülkemizde Bulunan Üniversitelerin Örgün Eğitim Öğrencileri İle Yurt Dışındaki Üniversitelerdeki Türk Vatandaşı Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

TEV Türk Eğitim Vakfı

TEV Türk Eğitim Vakfı Bursları Yurt İçi Teknik Ve Meslek Lisesi, Yüksek Öğrenim, Yüksek Lisans, Doktora Ve Üstü Başarı Ve Yurt Dışı Bursları Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Türk Diş Hekimleri Birliği Bursları
Kurum Diş Hekimliği Fakültesi Birinci Sınıfta Okuyan Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos – Eylül – Ekim Aylarında E-Posta Yoluyla Alınmaktadır.

Davet Ve Kardeşlik Vakfı

Davet Ve Kardeşlik Vakfı Bursları Devlet Üniversiteleri İle Vakıf Üniversitelerinde %100 Burslu Okuyan Önlisans Ve Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

İstanbul Tabip Odası

İstanbul Tabip Odası Bursları İstanbul İli Sınırlarındaki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören İhtiyaç Sahibi Tıp Fakültesi Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası

BTSO Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası Bursa İlinde Doğan Yada Lise Eğitimini Bursa İlinde Tamamlayan Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Alınmaktadır.

Adana Ticaret Odası

ATOSEV Adana Ticaret Odası Ailesi Adana İlinde İkamet Eden Yüksek Öğretim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvuru Tarihleri Ekim Ve Kasım Aylarında İlan Edilmektedir.

Gençleri Destekleme Ve Koruma Vakfı

Gençleri Destekleme Ve Koruma Vakfı Ankara İlinde İkamet Eden Üniversitelere Yeni Başlayan Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

YEKÜV Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı

YEKÜV Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Yüksek Öğrenim Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Ailesi Kırsal Kesimde İkamet Eden İstanbul İlinde Devlet Üniversitesi Kazanmış Olan Öğrencilere Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Türk Petrol Vakfı

Türk Petrol Vakfı Bursları İstanbul İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Göre İkinci Sınıf Yada Daha Üst Sınıflardaki Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

Anadolu Vakfı

Anadolu Vakfı Maddi Durumu İyi Olmayan İhtiyaç Sahibi Başarılı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular 1-30 Eylül Tarihleri Arasında Alınmaktadır.

Tellioğlu Vakfı

Tellioğlu Vakfı Yüksek Öğretim Öğrencilerine Yönelik Burs Vermektedir. Başvuru Tarihleri Ekim Ayında İlan Edilmektedir.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ortaöğretim Ve Üniversite Öğrencilerine Yönelik Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Yalova Ticaret Odası

Yalova Ticaret Odası Bursları Orta Öğretim Eğitimini Yalova Sınırları İçerisinde Tamamlayan Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Alınmaktadır.

Atatürkçü Düşünce Derneği

Atatürkçü Düşünce Derneği Orta Öğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvuralar Ağustos Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Vasfiye Kazım Eriş Eğitim Vakfı

Vasfiye Kazım Eriş Eğitim Vakfı Devlet Üniversitelerinin Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1 Eylül 30 Ekim Tarihleri Arasında Alınmaktadır.

Avon Vakfı

Avon Temsilcisi Global Bursu Temsilci Çocuklarına Yada Torunlarına Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

BESİYAD Bursu

Beşiktaşlı Sanayici Ve İş Adamları Ve Yatırımcıları Derneği BESİYAD Kartallar Okusun Bursu Başvuruları Ekim Ayı İçinde Alınmaktadır.

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı

EÇEV Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Bursları İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Üniversite Bursları İzmir İlindeki Devlet Üniversitelerin Belirli Bölümlerine Kayıtlı Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası

İTO İstanbul Ticaret Odası Bursları İstanbul İli Sınırlarındaki Devlet Üniversitelerindeki Lisans Ve Yüksek Lisans İle Türkiye İçinde Yada Yurt Dışındaki Yüksek Öğrenim Kurumlarında Öğrenim Gören Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

HAFEV Hasan Faydasıçok Vakfı

HAFEV Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Sedefteki İnciler, Üniversiteli İnciler, Liseli İnciler Bursları Vermektedir. Burslar Belirli Bölümlerde Okuyan Yüksek Öğrenim Kız Öğrencileri İle Liselerdeki Kız Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Yüksek Öğrenim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 15 Ağustos – 15 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınmaktadır.

Aktaş Eğitim Vakfı

Aktaş Eğitim Vakfı Maddi Durumu İyi Olmayan Başarılı Yüksek Öğretim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Temmuz Ayında Alınmaktadır.

Süreyya Ağaoğlu Derneği

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği Bursları İstanbul İlindeki Lisans, Yüksek Lisans, Üstün Başarı Sanat Lisans, Üstün Başarı Lisans, Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

İlim Yayma Vakfı

İlim Yayma Vakfı Bursları Yüksek Öğretim Öğrencilerine Yönelik Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır. Burs Yılda 12 Ay Süre İle Ödenmektedir.

Sarbak Vakfı

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Bursları Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi Ve Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Azaklıoğlu Necati Bay Vakfı

Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim Ve Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Alınmaktadır.

Yakamoz Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği

Yakamoz Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği İlköğretim, Lise Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Burslar Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Yetim, Öksüz Ve Anne Ve Babası Ayrı Olan Öğrencilere Verilir. Başvurular Ağustos Ayında Alınır.

TUKD Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği

TUKD Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursları Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Devlet Üniversitelerinin Lisans Ve Ön Lisans Kız Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular 1-30 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınır.

Belediye Eğitim Yardımları

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi
İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi Eğitim Yardımları Dört Yıllık Devlet Üniversiteleri İle Vakıf Üniversitelerinde Yüzde Yüz Burslu Öğrenim Gören İkamet Adresi Gaziosmanpaşa Olanlara Verilmektedir. Başvuralar Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Kocaeli Körfez Belediyesi Eğitim Yardımı

Gün Işığı Derneği Kocaeli Körfez Belediyesi Eğitim Yardımı Ailesi Körfez İlçesinde İkamet Eden Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ve Kasım Ayında Alınmaktadır.

 

En az 10 karakter gerekli